piątek, 22 stycznia 2010

Szlaban na pół miliarda z Unii

Szlaban na pół miliarda z Unii - PAP 22.1.2010 Gazeta Wyborcza
Rząd wstrzymuje wypłatę unijnych zaliczek na inwestycje edukacyjne w Polsce wschodniej warte 516 mln zł. Uczelnie zawaliły terminy i muszą teraz same szukać pieniędzy na dokończenie projektów - pisze "Gazeta Wyborcza".

Rządowy szlaban na pół miliarda dotacji unijnych - Konrad Niklewicz 2010-01-21 Gazeta Wyborcza
Rząd zamraża wypłatę unijnych pieniędzy na inwestycje edukacyjne warte 516 mln zł, bo odbiorcy dotacji spóźniają się z realizacją projektów. To jedna z największych wpadek w historii unijnych funduszy w Polsce

Hetman trzyma Politechnikę Rzeszowską w szachu - Agata Kulczycka 2010-01-21 Gazeta Wyborcza Rzeszow
Minister Rozwoju Regionalnego przestał grozić palcem Politechnice Rzeszowskiej: zapadła decyzja o wstrzymaniu wypłacania zaliczek na dwa jej duże projekty. Oznacza to, że uczelnia sama będzie musiała na bieżąco regulować rachunki, a później liczyć na zwrot pieniędzy. Czy w tej rozgrywce o pieniądze unijne ministerstwo powie też: "mat" i rozwiąże umowę na projekty warte w sumie ponad 120 mln zł?

Laboratoria UWM nie takie pewne. Wstrzymane zaliczki - Wioletta Sawicka 2010-01-21, Gazeta Wyborcza Olsztyn
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego ukarało uniwersytet za opóźnienia w realizacji unijnych projektów. Jeśli uczelnia się nie poprawi, pieniądze z Unii zostaną odebrane i nowoczesne laboratoria nie powstaną. Uniwersytet ma argumenty na obronę.