wtorek, 24 stycznia 2012

NSA: Odwołanie Hucińskiego miało błędy proceduralne

NSA: Odwołanie Hucińskiego miało błędy proceduralne - 22.01.2012 TVP Gdańska
Odwołanie Tadeusza Hucińskiego z funkcji rektora gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu było obarczone błędami proceduralnymi - stwierdził Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie . Wyrok jest prawomocny . Profesor Huciński twierdzi że ten wyrok potwierdza, że jego odwołanie było bezprawne , a jego kadencja została przerwana i chce wrócić na uczelnię by ją dokończyć. Obecny rektor AWFiS twierdzi z kolei , że wyrok NSA niczego nie zmienia -" Tadeusz Huciński jest tu persona non grata , i nie jest już pracownikiem naszej uczelni, więc nie ma możliwości by powrócił na stanowisko rektora" - mówi profesor Waldemar Moska.


NSA oddalił skargę ministerstwa ws. Hucińskiego - Łukasz Kłos 2012-01-22 Dziennik Bałtycki
Naczelny Sąd Administracyjny oddalił w piątek skargę kasacyjną, jaką złożyło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Resort żądał uchylenia wyroku, w którym stwierdzono, że minister Barbara Kudrycka dopuściła się błędów proceduralnych w trakcie odwołania Tadeusza Hucińskiego z funkcji rektora gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Orzeczenie NSA podtrzymało wydany w tej sprawie wyrok. Tym samym jest on prawomocny.

Były rektor AWFiS chce pilnej decyzji minister Kudryckiej. W AWFiS go nie chcą - 22.1.2012 wybrzeze24.pl
Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił kasację złożoną przez minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Barbarę Kudrycką po wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie w sprawie odwołania Tadeusza Hucińskiego z funkcji rektora gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Huciński chce wrócić na uczelnię i zarzuca obecnym władzom nierespektowanie prawa. Były rektor zwrócił się do min. Barbary Kudryckiej i Krajowej Rady Rektorów o jak najszybsze zajęcie stanowiska.

Afera w gdańskiej AWFiS. Kto jest rektorem uczelni? - Tomasz Słomczyński 2012-01-23 Dziennik Bałtycki
Profesor Tadeusz Huciński uważa, że nadal pozostaje rektorem gdańskiej AWFiS. Trwa kolejna odsłona sporu o to, kto ma prawo do kierowania gdańską uczelnią.

Minister Kudrycka nie przywróci byłego rektora AWFiS na stanowisko - 23.1.2012 wybrzeze24.pl
Były rektor AWFiS Tadeusz Huciński nie ma na razie szans na powrót do Akademii w roli wykładowcy i rektora tej uczelni. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego nie zamierza weryfikować swego stanowiska. Ministerialni prawnicy chcą zaś naprawić swój proceduralny błąd. Ministerstwo nie podejmie też działań zmierzających do zmiany status quo na gdańskiej uczelni

Gdańsk: Batalia o rektora AWFiS rusza od początku - Tomasz Słomczyński 2012-01-24 Dziennik Bałtycki
Rektor AWFiS prof. Tadeusz Huciński zostanie odwołany raz jeszcze - Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego po raz kolejny zabrało głos w trwającej od kilkunastu miesięcy awanturze wokół rektorskiego fotela na gdańskiej uczelni.