wtorek, 27 listopada 2007

piątek, 23 listopada 2007

Naukowcy nie wrócą

Nie wrócą z Irlandii, USA, Kanady. Ani ze Skandynawii. Wcale nie ze względu na finanse. Ale dlatego, że instytucje takie jak PAN nie pozwolą, aby ktoś zakłócił ich błogostan – piszą publicyści
Naukowcy nie wrócą 23.11.2007, Stanisław Karpiński Adam Zabrzeski

Opłaty za studia: dlaczego jestem za

Pomysł wprowadzenia powszechnej odpłatności za studia wcale nie uważam za kontrowersyjny, ale rzeczowy i racjonalny. I możliwe, że to ostatni moment na uczynienie tego kroku, jeżeli nasz kraj nie chce w przyszłości być zaściankiem świata - pisze Krzysztof Pawłowski.
Opłaty za studia: dlaczego jestem za  - 2007-11-23, Gazeta Wyborcza Krakow

czwartek, 15 listopada 2007

Przez Pryzmat OECD

Przez Pryzmat OECD   - prof. Luty  Forum Akademickie 11/2007 
 (...)
Uważam, że raport OECD powinien stanowić podstawę, a zarazem wsparcie dla propozycji bardziej znaczących zmian w prawie akademickim.(...)

środa, 14 listopada 2007

Polska nie musi być średniakiem - K. Pawłowski w Rzeczypospolitej

Krzysztof Pawłowski 13-11-2007, Rzeczpospolita

W Polsce nauką i szkolnictwem wyższym rządzi korporacja profesorska. Ktoś powie – tak jest wszędzie. Ale u nas „zamknięcie” korporacyjne jest znacznie silniejsze niż w USA – pisze były senator.
wiecej

wtorek, 13 listopada 2007

Polska nie musi być średniakiem - K. Pawłowski w Rzeczypospolitej

W Polsce nauką i szkolnictwem wyższym rządzi korporacja profesorska. Ktoś powie – tak jest wszędzie. Ale u nas „zamknięcie” korporacyjne jest znacznie silniejsze niż w USA – pisze były senator
Polska nie musi być średniakiem - Krzysztof Pawłowski 13-11-2007 Rzeczpospolita

niedziela, 11 listopada 2007

Najnowszy Raport o Rozwoju Społecznym Polska 2007: Edukacja dla Pracy


Głównym celem najnowszego Raportu o Rozwoju Społecznym – Edukacja dla Pracy, przygotowanego z inicjatywy UNDP, jest przedstawienie rekomendacji dotyczących lepszego dostosowania systemu kształcenia do potrzeb rynku pracy w Polsce. Autorzy Raportu przeanalizowali zależności pomiędzy systemem edukacji a rynkiem pracy, badali kierunki rozwoju popytu na pracę oraz funkcjonowanie polskiego systemu edukacji, zwłaszcza pod kątem przygotowania absolwentów do wejścia na rynek pracy.
wiecej

UWAGA 12 X 2009 r. strona polska UNDP niestety nie dziala od jakiegos czasu. Osoby zainteresowane otrzymaniem tekstu raportu prosze o kontakt (email w moim profilu - stopka redakcyjna bloga)